Wiadomości z rynku

sobota
20 kwietnia 2024

Integra - klucz do czystości w miastach

Najnowocześniejsze zamiatarki w najlepszych cenach
20.03.2015 00:00:00
Jak zaradzić narastającemu problemowi zanieczyszczenia powietrza w naszych miastach? Nie wystarczy ograniczanie emisji szkodliwych substancji w przemyśle i wprowadzanie ekologicznego ogrzewania mieszkań. Przedstawiciele firmy INTEGRA przekonują, że bez zadbania o czystość ulic nie poprawimy radykalnie czystości powietrza, którym oddychamy.
Gdyńska INTEGRA jest dostawcą szerokiej gamy sprzętu komunalnego i lotniskowego. Zarząd firmy zaangażował się ostatnio w działania na rzecz poprawy czystości powietrza w polskich miastach.
Eliminujmy śmiercionośny pył
- Według ostatnich badań w wielu polskich miastach występują spore przekroczenia dopuszczalnych norm pyłów zawieszonych w powietrzu - mówi Maciej Krajka, Dyrektor ds. handlowych i marketingu w firmie Integra. - Grożą nam kary unijne. To, co osiada na ulicach, to między innymi sadza z pieców, pyły przemysłowe, kurz organiczny, ale też drobiny startych opon, tarcz i klocków hamulcowych. Ruch samochodowy generuje około 30 procent tych ulicznych zanieczyszczeń. Emisje przemysłowe są stopniowo ograniczane, m.in. poprzez stosowanie filtrów, skuteczna jest też zmiana paliw służących ogrzewaniu, ale zanieczyszczeń z ruchu pojazdów nie wyeliminujemy w dającej się przewidzieć perspektywie. Każdy poruszający się pojazd wzbija w powietrze wszystko to, co zdążyło wcześniej opaść na jezdni oraz w jej pobliżu. W kurzu tym są drobiny niebezpiecznych substancji jak popioły, sadza, kadm, nikiel, benzopiren, dioksyny i furany. Drobiny rzędu 10 mikrometrów osiadają na śluzówce naszego układu oddechowego powodując liczne podrażnienia. Pył drobniejszy potrafi przedostać się do pęcherzyków płucnych, a tam do krwioobiegu. Nowotwory, alergie i infekcje to skutki, które znamy.
Drugim istotnym problemem jest przyczepność na nieczyszczonej jezdni, szczególnie zroszonej deszczem. Liczne stłuczki, wywrotki cyklistów, potrącenia pieszych często wynikają z brudnej nawierzchni. Dlatego intensywnie przekonujemy władze lokalne i państwowe do poważnego zajęcia się tym problemem. Oferujemy nowoczesne zamiatarki chodnikowe i uliczne, które są skutecznym orężem w walce z ulicznym brudem i pyłem w powietrzu. Powinniśmy brać przykład z Duńczyków czy Holendrów, którzy regularnie zamiatają i myją ulice w swoich miastach.
Zamiotą chodniki i jezdnie
Integra jest wyłącznym przedstawicielem handlowym i serwisowym angielskiej firmy JOHNSTON. Johnston, to wynalazca i ciągle najlepszy producent zamiatarek chodnikowych i ulicznych na świecie. Ofertę Integry uzupełniają specjalistyczne urządzenia drogowe i lotniskowe firmy BEAM.
Zamiatarki kompaktowe Johnston dostarczane są w postaci gotowych do pracy pojazdów. Są poręczne i zwrotne. Najmniejsza i najlżejsza z nich, C101, umożliwia sprzątanie chodników, ścieżek rowerowych, mniejszych ulic i ciasnych zaułków. Średnia, C201 jest maszyną uniwersalną, dzięki małemu rozstawowi osi, niezwykle zwrotną i bardzo wydajną. Jej niezwykłą trwałość i niezawodność potwierdzają dziesiątki naszych klientów. Największa zaś, C400 to miejska zamiatarka uliczna, z koszem na nieczystości o pojemności aż 4 metrów sześć. Wszystkie urządzenia spełniają najsurowsze wymagania dotyczące emisji kurzu i spalin do powietrza. Są pracującymi na mokro, bardzo skutecznymi "miejskimi odkurzaczami".
Wszystkie zamiatarki kompaktowe mają napęd hydrostatyczny, zapewniający optymalne prędkości pracy i przejazdów. Dzięki oryginalnym rozwiązaniom technicznym firmy Johnston zużywają najmniej paliwa i charakteryzują się najniższym kosztem utrzymania wśród konkurencyjnych maszyn.
Seria maszyn V to zamiatarki montowane na podwoziach samochodów ciężarowych. Montaż odbywa się w zakładach firmy Integra, w Gdyni lub w Katowicach.
Są to nowoczesne i bardzo wydajne urządzenia uliczne, wykorzystywane także poza obszarami miast. Zabudowy maszyn mogą posiadać własną jednostkę mocy lub mogą być napędzane silnikiem podwozia samochodu. Duża pojemność koszy na zmiotki (od 4,8 do 8 m sześć.), duże zbiorniki oraz recyrkulacja wody pozwalają na długą, nieprzerywaną pracę.
W ofercie są także specjalistyczne zamiatarki do ciężkich prac firmy BEAM. Oprócz bardzo sprawnego i szybkiego zamiatania ulic, można wykorzystać je do dokładnego ich mycia. Niezwykle wysoka wydajność ssania, wysokie ciśnienia pracy dysz i głowic myjących sprawiają, że jest to maszyna niezastąpiona w okolicach budów, remontów oraz w obszarach przemysłowych.
Nowy sposób odbierania odpadów
Służby komunalne mogą wybierać z szerokiego wachlarza śmieciarek produkcji włoskiej firmy FARID. Najmniejsze z nich to MICRO i MINIMATIC. Służą zbieraniu i wywożeniu odpadów z centrów miast, osiedli mieszkaniowych, z tych wszystkich miejsc, gdzie ich masa i gabaryty pozwalają na szybką i efektywną pracę. Urządzenia te mogą wywozić śmieci na wysypiska, lepiej jednak, jeśli po wyładowaniu śmieci do większej śmieciarki, mogą szybko wrócić do pracy w swoim rejonie. Śmieciarki średnie i duże serii T, o oryginalnym, owalnym kształcie podłogi i ścian skrzyni ładunkowej, to urządzenia uniwersalne. Mogą służyć zarówno zbiórce, jaki i transportowi odpadów na wysypiska. Mogą opróżniać wszelkiego rodzaju pojemniki i kontenery, potrafią współpracować ze swoimi mniejszymi krewniakami, odbierając od nich odpady i wywożąc je na wysypiska.
Seria SELECTO to specjalistyczne urządzenia do jednoczesnej zbiórki dwóch rodzajów odpadów segregowanych w stosunku 2/3; 1/3, na przykład suche - mokre. Łączna objętość komór wynosi od 14 do 21 m sześć. Śmieciarki te pracują w klasyczny sposób, zbierają i wywożą odpady do punktów zbiórki.
- Oprócz typowych śmieciarek oferujemy małe, przeznaczone do obsługi małych osiedli, gdzie mogą pracować jako urządzenia satelitarne, zwożąc śmieci i przerzucając je do dużej śmieciarki - mówi Maciej Krajka. - Są one bardzo szczelne, wyeliminowane są jakiekolwiek wycieki, a więc także ograniczone do minimum nieprzyjemne zapachy. Taki sposób odbioru odpadów w Polsce dopiero raczkuje, ale coraz więcej służb komunalnych jest zainteresowanych takim systemem i mamy coraz więcej zapytań o takie śmieciarki.
Nie tylko zimowe utrzymanie dróg
Integra jest także przedstawicielem szwajcarskiej firmy BOSCHUNG, produkującej, między innymi, nośniki narzędzi, tak zwane pojazdy wielofunkcyjne. Dzięki montowanemu osprzętowi mogą pełnić liczne funkcje, od zamiatania i mycia nawierzchni, przez koszenie trawy, przewóz materiałów, aż po sprawne odśnieżanie pługami lemieszowymi lub wirnikowymi. Dzięki nowoczesnym posypywarkom pojazdy te mogą służyć do skutecznego zwalczania śliskości ulic w zimie. Sporo takiego sprzętu pracuje także na lotniskach.
- Pojazdy Boschung to niezwykle solidne i uniwersalne pojazdy - wyjaśnia Maciej Krajka. Specjalnej konstrukcji posypywarka pozwala na stosowanie zarówno soli, jak i solanki. Roztwór soli jest dużo skuteczniejszym i tańszym środkiem zapobiegawczym, niż sól sucha. Proszę zwrócić uwagę, że pędzące samochody zwiewają suchą sól z jezdni na pobocze, często zanim jeszcze zacznie działać. Z drugiej strony, spadający płatek śniegu na zroszoną solanką jezdnię, "nie musi szukać" swojego kryształku soli, tylko roztapia się błyskawicznie na wilgotnym podłożu.
Wysysają z dużą siłą
Oferowane przez Integrę samochody próżniowo-ciśnieniowe włoskiej marki MORO KAISER, przeznaczone do czyszczenia kanalizacji burzowej i sanitarnej. Są wyposażane w najwydajniejszy na rynku, system odzysku wody roboczej, moro MT-REX, pozwalający na długotrwałą, nieprzerwaną i wydają pracę przy czyszczeniu kanalizacji, bez potrzeby tankowania wody czystej.
Nowością marki MORO KAISER jest tzw. ładowarka próżniowa Fenix ("odkurzacz"), przeznaczona do czyszczenia m.in. silosów z suchych zanieczyszczeń, np. w cementowniach. Jak zapewnia producent, ładowarka ta znacznie przewyższa swych rynkowych rywali dzięki wykorzystaniu dużego przepływu powietrza wytwarzanego przez wysokopróżniową pompę krzywkową, zasysanie oraz tłoczenie materiału do zbiornika z wykorzystaniem technologii przesyłu pneumatycznego. Pompa wytwarza próżnię w wysokości 90 procent, co pozwala na zasysanie także mułu i substancji płynnych, czyniąc ten sprzęt niezwykle wszechstronnym.
- Wkrótce wprowadzimy do sprzedaży koparkę próżniową MORO CERBERUS, jedną z najpotężniejszych tego typu maszyn na rynku, wyposażonych w krzywkowe pompy próżniowe. Będzie można ją wykorzystywać na przykład przy remontach kanalizacji bez ryzyka uszkodzenia instalacji podziemnych - ujawnia nasz rozmówca. - Chodzi o to, że tradycyjna koparka może je uszkodzić i niekiedy konieczne okazuje się ręczne wybieranie ziemi łopatami. Tymczasem koparka MORO KAISER wysysa ziemię spomiędzy rur i kabli, wciągając nawet spore kamienie, nie uszkadzając jednak żadnych instalacji podziemnych. Jesienią odbyły się pokazy tego urządzenia, jesteśmy pod wrażeniem. Wkrótce ma trafić do naszej oferty.
Siedziba firmy: "Integra Kamiński" Sp. z o.o. ul. Hutnicza 20 81-061 Gdynia tel./fax +48 58 699 39 00 e-mail: info@integra.gd.pl Oddział Katowice: ul. Dulęby 7 40-833 Katowice Tel: +48 32 781 00 86 Fax: +48 32 781 00 83 e-mail: info.katowice@integra.gd.pl
Integra niejedno ma imię
Integra ma ambicję być dostawcą najbardziej konkurencyjnego sprzętu do zimowego i letniego utrzymania chodników, ulic, dróg oraz lotnisk, odpowiadającego zróżnicowanym potrzebom naszych klientów i mającego sprostać największym wyzwaniom w zakresie sprzątania i oczyszczania. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, oferowane przez nią maszyny zostały stworzone i zaprojektowane tak, aby były proste w użyciu i uzyskiwały doskonałe wyniki pracy przy minimalnych kosztach użytkowania.
Gdyńska firma jest dostawcą do zakładów komunalnych w całej Polsce oraz świadczy usługi serwisowe sprzętu komunalnego, zarówno gwarancyjne, jak i pogwarancyjne, wykorzystując w tym celu serwis mobilny (do klientów dojeżdża kilkanaście samochodów serwisowych) i stacjonarny, gdzie odbywa się montaż zabudów oraz poważniejsze remonty maszyn. Prowadzi także konsultacje i doradztwo w zakresie dostosowania przedsiębiorstw i samorządów do obowiązujących standardów i wymogów, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska oraz zapewnia pomoc w doborze sposobu finansowania zakupu, przygotowanie oferty leasingowej lub kredytowej.
Integra jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce następujących firm: - angielskiej firmy JOHNSTON, światowego lidera w produkcji zamiatarek kompaktowych i podwoziowych do sprzątania terenów miejskich i dróg, - duńskiej firmy BEAM - producenta specjalistycznego sprzętu do czyszczenia dróg, lotnisk i terenów przemysłowych, - szwajcarskiej firmy BOSCHUNG, specjalizującej się w całorocznym utrzymaniu dróg i lotnisk, oferującej pojazdy wielofunkcyjne, sprzęt lotniskowy i autostradowy, najwyższej klasy sprzęt do zimowego utrzymania dróg marki Kupper-Wiesser oraz elektroniczne systemy monitorowania warunków atmosferycznych marki Boschung Mecatronic, - włoskiej firmy FARID, produkującej śmieciarki do zbiórki i wywozu odpadów komunalnych, - firmy MORO-KAISER, produkującej wozy ciśnieniowo-ssące z unikatowym systemem odzysku wody MT-Rex, a także ładowarki i koparki próżniowe, - niemieckiej firmy HOLTEN, specjalisty w dziedzinie magazynowania i dystrybucji soli drogowej, - norweskiej firmy Overaasen, produkującej najwyższej klasy oczyszczarki lotniskowe.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.